Książki

Najlepsze tytuły dopiero się pojawią... opisy pochodzą ze wskazanych miejsc. 

Jeśli chciałbyś przez 30 dni czytać za darmo lub podarować tyle czasu kliknij lub przekaż odpowiedni link do książki.  Więcej na samym dole.

Mistycy i cudotwórcy Tybetu

Alexandra David-Néel

Można znaleźć informację, że książka ta została wydana po raz pierwszy w 1929 roku. Powstała zapewne wcześniej, to znaczy, że jakieś sto lat temu autorka zobaczyła "mistyków" z Tybetu właśnie tak, jak opisała.

Dziś zapewne Tybet (z wiadomych względów) nie wygląda już tak, jak wtedy.

Trudno jednoznacznie ocenić książkę. W naszej szerokości geograficznej nie zdarza się postępować ani myśleć tak, jak ludzie opisywani, ludzie z otoczenia autorki.

Mamy rodzimych cudotwórców, ale tamci z książki Pani Aleksandry zdają się być jacyś bardzo "pierwotni" przez to zaciekawiają o wiele mocniej.

Momentami trudno się oderwać od czytania, choć są i słabsze strony.

Książka, która daje bliższy obraz lamitów, pustelników, mnichów... i zwykłych mieszkańcow "tamtego" Tybetu. Jest trochę symboliki, wierzeń, rytuałów i tego, co zwykliśmy nazywać "magią".

Czytaj 30 dni za darmo lub podaruj tyle:  https://www.legimi.pl/kod/MJCJ8/ 


https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4905854/mistycy-i-cudotworcy-tybetu

PRZEBUDZENIE
Anthony de Mello

"Przebudzenie" jest zbiorem rekolekcji wygłoszonych przez Anthony’ego de Mello, indyjskiego jezuitę, mistyka i psychoterapeutę, które zredagował po jego śmierci współpracownik i spadkobierca, J. Francis Stroud.

Autor w swych licznych pracach łączył tradycyjną mistykę europejską z filozofią i mistyką Wschodu, wykorzystywał swe psychoterapeutyczne umiejetności w pracy duszpasterskiej.

Do ostatniego wydania "Przebudzenia" dołączono oficjalny dokument watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, wskazujący na rozbieżności niektórych twierdzeń O. A. de Mello z podstawowymi prawdami chrześcijańskimi.

"Niczego się nie wyrzekać, do niczego się nie przywiązywać".

Anthony de Mello

Czytaj 30 dni za darmo lub podaruj tyle:  https://www.legimi.pl/kod/MJCJ8/ 


https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4801912/przebudzenie

EGO to twój WRÓG
Ryan Holiday

Książka EGO to twój WRÓG w dość ciekawy sposób przedstawia spojrzenie na EGO jednak w mojej opinii zbyt to EGO diabolizuje choć autor stara się pokazać zalety posiadania silnego EGO to jednak tytuł emanuje swoją mocą na treść książki. Mimo, że brakuje mi drugiej połowy medalu EGO czy inaczej mówiąc jednej połowy z symbolu jin-jang. To przykłady z książki obrazujące działanie ego w świetle ograniczania potencjału możliwości i rozwoju bardzo pomocne i często trafne. Książka tylko powierzchownie i jednostronnie porusza temat EGO. Mimo to wielu może pomóc zapanować nad ego, które jest niezbędne. 


Autor ww. opisu: przebudzenie.pl

Czytaj 30 dni za darmo lub podaruj tyle:
https://www.legimi.pl/kod/MJCJ8/ 

Historia zna wielu wybitnych ludzi, którzy po osiągnięciu sukcesu, zaślepieni sławą i bogactwem, popadali w obsesję na swoim punkcie, tracili swą świetność i ostatecznie upadali. Wiele fortun i wspaniałych firm utracono w spektakularny sposób. Równie wielu genialnych młodych ludzi nie osiągnęło pełni swoich możliwości, gdyż zaniechali zdobywania wiedzy i rozwoju. Każdy z nas łatwo może wpaść w pułapkę niedostrzegania własnych wad, ulegania złudzeniom i nieprzyjmowania krytyki. Przyczyna takich problemów jest znana od stuleci. Piszą o niej filozofowie i myśliciele, słusznie ostrzegając Cię przed najbliższym wrogiem: Twoim własnym ego.

Trzymasz w ręku książkę, dzięki której łatwiej odpowiesz sobie na parę ważkich pytań. Niezależnie od tego, czy stoisz u progu sukcesu, czy znajdujesz się na szczycie kariery, czy też właśnie poniosłeś największą porażkę w życiu, Twoje ego może skutecznie doprowadzić Cię do samozniszczenia. Dzięki tej inspirującej książce umiejętniej pokierujesz swoim życiem. Nie przeoczysz ważnych ostrzeżeń, unikniesz błędów i łatwiej zrealizujesz swoje cele. Powstrzymasz ego, zanim rozwiną się złe nawyki, wykształcisz w sobie pokorę i dyscyplinę, aby posłużyły Ci w momencie sukcesu, a także nauczysz się pielęgnować siłę i wytrwałość, tak by żadna porażka Cię nie zniszczyła.

Ujarzmij Twoje ego, zanim ono Cię pokona!


https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4808922/ego-to-twoj-wrog

PROŚ A BĘDZIE CI DANE

Esther i Jerry Hicks

Wiedza zawarta w książce uzupełniła moją wiedzę dotyczącą tzw. prawa przyciągania i dała wiele gotowych metod na osiąganie różnych celów. Jednak tym co było dla mnie odkrywcze to, że osoba, która jest na niskim poziomie w skali emocjonalnej nie może przeskoczyć od razu wiele poziomów i dla przykładu złość może być bardziej pomocna osobie w depresji niż radość, która nie jest w danym momencie przez nią osiągalna, a namawianie jej na uzyskanie tego poziomu może spowrotem cofnąć ją do poziomu depresji mimo, że w niego wyszła osiągając wyższy poziomo, którym jest złość. Podczas testowania książki w trakcie czytania cuda jakich doświadczyłem były większego "kalibru" niż wcześniejsze albo zacząłem je lepiej zauważać. Tak czy inaczej jestem zadowolony, że trafiła w odpowiednim momencie. Dobrze mieć wersję audiobooka i ebooka czy papierową aby mieć szybki dostęp do wybranych metod na zasadzie "reference book". Polecam.


Autor ww. opisu: przebudzenie.pl

Czytaj 30 dni za darmo lub podaruj tyle: https://www.legimi.pl/kod/MJCJ8/ 

Słuchaj za darmo (playlista YouTube):
https://youtube.com/playlist?list=PLT4JhcAU6xy4T65WohsY3iTo74UiWCZhH 

Bestseller New York Timesa. Ponad 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy.

Esther i Jerry Hicks amerykańscy odkrywcy Prawa przyciągania od 20 lat przekazują jego sekret nie tylko Ameryce ale i całemu światu. Dzięki nim miliony osób na całym świecie zrozumiało jak proste prawa rządzą osiąganiem pragnień i realizacją marzeń. Książka ukazuje się po raz pierwszy w Polsce nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii.

Ich odkrycie jest przekazem channelingowym od Abrahama duchowego podmiotu, który za pośrednictwem małżeństwa Hicks przekazał tę wiedzę całej ludzkości i każdemu z nas.

Państwo Hicks prowadzą otwarte warsztaty w blisko 60 miastach rocznie, wydali dotychczas ponad 700 książek, kaset z nagraniami, płyt CD oraz płyt DVD autorstwa Abraham-Hicks. Ich siłą życiową inspirującą do dalszej pracy jest satysfakcja i wsparcie od czytelników, którzy zrozumieli jak można osiągnąć wszystko czego pragną. Są również inspiracją dla innych, którzy włączają się w nurt popularyzacji ich Prawa przyciągania w Polsce m.in. publikacja Byrne Rhonda Sekret.

Teraz również Ty otrzymujesz źródło wiedzy, dzięki której miliony osób na całym świecie osiągnęło spełnienie swoich marzeń i pragnień.

Nie jest to książka z gotową receptą jest to książką dla osób świadomie podążających ścieżką wewnętrznego rozwoju. Jest kluczem do realizacji wszystkich naszych pragnień. Książka, z którą powinniśmy rosnąć wraz z rosnącym, naszym dobrobytem. Możemy ją przeczytać od deski do deski ale możemy też ją traktować jak doradcę w określonych momentach naszego życia otwierając na dowolnej stronie otrzymujemy właściwą radę od istoty wyższej Abrahama.

Kiedy zrozumiesz Prawo Przyciągania już nigdy nie zadziwi Cię to, czego doświadczysz w swoim życiu. Zatem proś o wszystko, czego potrzebujesz.

Proś świadomie i z radością.

Proś a będzie Ci dane.


https://lubimyczytac.pl/ksiazka/76736/pros-a-bedzie-ci-dane

Czytaj 30 dni za darmo lub podaruj tyle: https://www.legimi.pl/kod/MJCJ8/ 

Jak to działa?


Każdy nowy użytkownik rejestrujący się z mojego zaproszenia (klikające ww. link) otrzyma 30-dniowy okres próbny. Jeśli chcesz podarować komuś 30-dni darmowego czytania wyślij mu ww. link.Zaproszenia mają zastosowanie tylko wtedy, gdy:
  • zaproszony użytkownik nie korzystał jeszcze z abonamentu Legimi i może wykorzystać okres próbny, 

Zaproszenia powinny być wykorzystywane tylko w celach prywatnych i niekomercyjnych. Zabronione jest publiczne rozpowszechnianie linków do zaproszeń na stronach, na których nie jesteś właścicielem głównej treści, a jedynie współautorem (np. Wikipedia, Wykop, strony z kuponami) lub za pomocą narzędzi marketingowych w wyszukiwarkach internetowych (np. AdWords, Yahoo, Bing). Legimi zastrzega sobie prawo zawieszenia konta użytkownika i unieważnienia promocji w razie naruszenia powyższych zasad.Promocyjne okresy przydzielane użytkownikom mogą ulec zmianie. Podczas przydzielania zawsze stosuje się okresy aktualne na moment przydzielania.